סקרים

רוצה לעלות סקרים - שאלונים ולצפות בכל תכני האתר? יש להירשם \ להתחבר לאתר

מהו סקר?

באמצעות סקר ניתן לאסוף נתונים ולקבל תשובות מקבוצת מדגם מסויימת. נושא הסקר או הסקרים נקבעים מראש וניתן ללמוד בעזרתם על האוכלוסייה הנדגמת.
כאשר אנו רוצים לבנות סקר איכותי יש לדעת איך יוצרים סקר, לסווגו בצורה נכונה בין סוגי התכנים השונים ולדעת את ההבדל בין סקר בתשלום לעומת סקר בחינם בכדי שנדע בדיוק מה אנחנו צריכים.

סקר, מה חשיבותו?

החשיבות של סקר היא גדולה.סקרים יכולים לנבא למשל תוצאה פוליטית או את רצון הציבור. לא סתם חוקקו חוק אשר בסמוך למועד הבחירות לא ניתן לפרסם סקרים. החוק הזה נועד משום ההשפעה הגדולה של הסקר על הלך הרוח של המתלבטים. מתלבט שיראה סקר שיש למשל יתרון של 10% בין המועמדים יכול לחשוב שכבר אין לו מה לשים את הפתק עבור המועמד שלו בגלל שגם ככה אין לו סיכוי וכו'.

מה האמינות של סקר?

ככל שסקר יקיף יותר נשאלים הסיכוי לטעות יקטן. ישנם מספר פרמטרים חשובים בכדי שסקר ייחשב כאמין. חשוב מאוד לבצע את הסקר פנים אל פנים בצורה כזאת שהמראיין יידע בדיוק מי עומד מולו. אסור להטות את הסקר באמצעות שוחד או כל צורה אחרת בה הנשאל לא מביע את דעתו האמיתית ועוד.

איך יוצרים סקר?

בנית שאלון לסקר הוא אחד הדברים הקשים ביותר. על מנת שנוכל לכתוב את הסקר המדויק ביותר עלינו להכין מספר שאלות מקדים לקבוצת המבחן. בעזרת השאלות האלה נוכל לקבל מידע רלוונטי שיעזור לנו להיות מדויקים יותר בשאלות בסקר המקיף שנעשה.

ניתן לעשות סקר באמצעות הטלפון,דרך המייל,הדואר וכמובן פנים מול פנים. הדרך המדויקת ביותר לעשות סקר היא כמובן פנים מול פנים, בצורה כזאת המראיין יודע בדיוק מי נמצא מולו וכו'. כל השיטות האחרות זולות יותר מאשר פנים מול פנים ולכן גם שכיחות יותר.הבעיה הגדולה היא שאין באפשרותנו לוודא מי נמצא בעברו השני של הקו ולכן ישנה בעייתיות עם האמינות של הסקר.

סוגי סקרים

ישנם הרבה סוגי סקרים: ישנם סקרים המשקפים דעת קהל על תוכנית טלוויזיה מסוימת, יש סקרים שמצביעים על עמדות של הציבור כלפי סוגיה בוערת, ישנם סקרים המראים כמה חשיפה קיבל המוצר במדיה ועוד.

סקר איך מתבצע?

ניתן לבצע סקר באמצעות שיחת טלפון, שיחה פנים מול פנים, דרך מייל, דואר ועוד. לכל שיטה יש את החסרונות והיתרונות שלה. השיטה האמינה ביותר היא כמובן פנים מול פנים. באמצעות שיטה זו אתה יכול לדעת מי עומד מולך האם מדובר באדם בגיר או קטין וכו'.

כיום רבים מהסוקרים לא מוכנים להשקיע משאבים בסקר פנים מול פנים ומעדיפים לבצע סקרים באמצעות הטלפון. סקר באמצעות הטלפון הינו בעייתי משום שלמעשה אין לנו מושג מי נמצא בצד השני.

איך עושים סקר באינטרנט?

כיום יש לא מעט תוכנות בעזרתן ניתן בקלות לבנות כל סקר שרק תרצו. התוכנה למעשה יכולה לשכפל את הסקר כאשר רק הפרמטר משתנה. סקר באינטרנט נחשב לדרך מצוינת עבור בעלי האתר למשוך לקוחות שרוצים להראות מעורבות ולגלות אקטיביות בנעשה. בנוסף באמתעות סקר באינטרנט יכול עורך האתר לשים את הממצאים ככותרת ראשית ובולטת על מנת שתמשוך תשומת לב מרבית.

סקרים בתשלום לעומת סקרים בחינם

כולנו נתקלים בסקרים כל היום, כל הזמן. יש סקרים באינטרנט וסקרים בעיתון, סקרים במהדורת החדשות וסקרים בין חברים. חשוב לעשות הפרדה בין סקרים בתשלום וסקרים בחינם.

סקרים בחינם הם אותם סקרים שאנחנו נדרשים לפעמים למלא כמו למשל: מי שחקן הכדורגל הטוב ביותר בעולם, מי הדוגמנית היפה בתבל ועוד. סקרים בתשלום הם אותם סקרים שאנחנו ממלאים ומקבלים על זה כסף. שיטת עבודה זו נפוצה יותר עם חברות בינ"ל.

חשוב לזכור שבאמצעות סקרים ניתן לקבל אינדיקציה על דברים מעניינים שללא סקרים היו נשארים בגדר תעלומה. ישנם סקרים לפני בחירות בהם אנחנו מקבלים אינדיקציה איזה מועמד הוא בעל הסיכויים הטובים ביותר להיבחר לראשות הממשלה ויש סקרים מי נחשבת הבחורה יפה בתבל.

יש סקרים חשובים יותר ויש סקרים חשובים פחות, אנחנו חיים בעולם בו כמעט על כל נושא נערך סקר זה או אחר. עולם שנמדד במספרים ו"בלמי יש יותר גדול".

הרייטינג הוא שם המשחק ולכן נערכים סקרים חדשות לבקרים עם נתונים עדכניים המשרתים לא רק את מפיקי התוכניות אלא גם את המפרסמים שרואים בסקרים כלי שרת לדרוש יותר כסף בעבור פרסומת בשעת צפיית שיא למשל.