סוגי שאלונים

רוצה לעלות סקרים - שאלונים ולצפות בכל תכני האתר? יש להירשם \ להתחבר לאתר

ישנם לא מעט סוגי שאלונים אנו חיפשנו ובדקנו עבורכם את ההבדלים בין סוגי השאלונים הנפוצים ביותר: שאלון שביעות רצון, שאלון עצמי, שאלוני מנהיגות, שאלון מחקר ושאלון צוות. אלו הם שאלונים בהם מרבית האוכלוסיה משתמשת לצורך לקיחת מדגם מאוכלוסיות ספציפיות.

שאלון שביעות רצון

שאלון שביעות רצון יכול להיות שאלון אותו נקבל לקראת סוף הסמסטר , בצבא, באוניברסיטה,במקום העבודה וכו'. באמצעות שאלון שביעות רצון נוכל לדעת עד כמה אנו שבעי רצון או לא מהאנשים שעובדים איתנו. על פי שאלון שביעות רצון יכולים להגיד למרצה שעליו להשתפר אם ברצונו להישאר גם בשנה הבאה ומאידך לתת טפיחה על השכם למרצה אחר שהשאלונים הראו שביעות רצון מתפקודו.

שאלון עצמי

שאלון עצמי יכול להיות שאלון כמו למשל השאלונים בעיתון שבסיומם ניתן לדעת איזה בני אדם אתם. הרעיון הוא שבעזרת השאלון העצמי תוכלו לדעת על עצמכם יותר ובסוף כאשר תסכמו את הנקודות תגלו על עצמכם תכונות אופי חדשות וכאלה שכבר הכרתם.

שאלון מנהיגות

אומרים שמנהיגות לא מקבלים אלא לוקחים. שאלון מנהיגות ניתן לראות למשל בצבא. בצבא יש רצון לאתר את המנהיגים. באמצעות ראיון מנהיגות ניתן לאתר אותם ביתר קלות.

שאלוני מחקר

שאלוני מחקר לרוב ישמשו אותנו במדעי החברה, רפואה ועוד. באמצעות שאלוני מחקר נוכל לקבל אינדיקציה על בעיות מסוימות, דרכי התנהגות ועוד. במדעי ההתנהגות למשל, על הסטודנטים עוד בשלב מוקדם בלימודיהם לתכנן שאלוני מחקר על מנת להכין אותם לבאות.

שאלון צוות

בראיונות לעבודה ניתן לראות לא מעט שאלונים העוסקים בעבודת צוות. בעזרת שאלון צוות יוכל המעסיק הפוטנציאלי לדעת אם אתם אוהבים לעבוד לבד או ביחד.

למען האמת אין סוף לסוגי השאלונים שניתן לשאול. ניתן לשאול על כל דבר ועניין בעולמנו. אנחנו נמצאים בעידן בו בכל פורטל אינטרנט יש לפחות סקר או ראיון על כל נושא שהוא: החל ממצב הבריאות העולמי ועד למצב הרגל של רונאלדו.

ישנם סוגי שאלונים רבים, חלקם מדויקים יותר רובם מדויקים פחות אולם המכנה המשותף לכל השאלונים והסקרים הוא שבסופו של דבר ניתן לייצר מהם כותרת טובה.