בניית שאלונים וסקרים

רוצה לעלות סקרים - שאלונים ולצפות בכל תכני האתר? יש להירשם \ להתחבר לאתר

בנייה ויצירת שאלונים וסקרים הינה משימה לא פשוטה בכלל. על מנת ליצור שאלונים וסקרים מדויקים צריך לדעת לאפיין את קהל היעד וליצור שאלות אשר יכווינו את הנשאל לתשובות מדויקות ככל הניתן.

חשוב מאוד לבנות שאלונים וסקרים כאשר השאלות אינן זהות. שאלות זהות מידיי עלולות לגרום לבלבול אצל הנשאל ולתשובות לא מדויקות. למעשה, בחיי היום יום שלנו אנחנו נתקלים לא מעט בשאלונים וסקרים.

בכל אתר אינטרנט ניתן למצוא סקר או שאלון יומי העוסק בשאלה בוערת. אחד הדברים המרכזיים שמושכים גולשים לאתרים באינטרנט, הוא היכולת שלהם להשפיע.

יש כאלו שמשפיעים באמצעות טוקבקים ויש כאלו שמשפיעים באמצעות השתתפות בשאלונים או סקרים. בניית שאלונים וסקרים טובה ככל שלא תהיה תלויה מאוד באופן הביצוע שלהם.

הדרך הטובה והמדויקת ביותר היא שאלון פים מול פנים. באופן כזה, הסוקר יכול לדעת מי עומד מולו ואין חשש שלמשל כמו בסקר באמצעות הטלפון יענה לנו מישהו שאינו בגיר דיו.

כיום יש לא מעט מבחנים וירטואליים אשר מחליפים את המבחנים המסורתיים. השימוש בטכנולוגיה מתקדמת לא פסח גם על בניית שאלונים וסקרים ואם פעם היו צריכים לזרוק הרבה נייר עד שהצליחו לנסח את השאלות הנכונות על מנת שהסקר או הראיון יהיו מדויקים ככל הניתן הרי שכיום יש תוכנות מחשב בעזרתן ניתן לבצע ביתר קלות את כתיבת השאלון או הסקר.

לסיכומו של דבר, בניית שאלונים וסקרים הינה משימה שתעסיק אותנו גם בשנים הבאות, אם ככלי ניבוי של תוצאות או כמשיכת גולשים פוטנציאלים לאתרים.

היכולת של שאלון או סקר מקצועי שהוא: סקר שוקסקר שביעות רצון ועוד להגיד לנו בצורה חדה (גם אינה מדויקת) למשל, ש60% מגולשי האתר ynet מעדיפים את ביבי על פני ציפי יכולה להיות כותרת שתמשוך לא מעט גולשים להיכנס, להצביע ולהשפיע.